Prodejní prostory na Kvítkové projdou rekonstrukcí

Foto: Magistrát města Zlína

ZLÍN – Atraktivní nákupní a odpočinková zóna se zahrádkou a květinami. To je vize pro dosud zanedbané prodejní prostory na Kvítkové ve Zlíně. S opravami chce magistrát začít už v létě.

Rekonstrukce přízemí v domech s čísly 4122 a 4124 rozdělí doposud jednolitý prostor na šest samostatných jednotek. „Tento prostor dosud nebyl nijak členěn a byl pronajímán jako celek, což nebylo pro město ani pro zákazníky nijak výhodné,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast městského majetku a rozvojových ploch Pavel Brada.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město by rekonstrukcí chtělo vytvořit podobný prostor jako například kolem kavárny na Malé Scéně. „Výsledkem by měla být atraktivní nákupní a odpočinková plocha, kde bude umístěna například kavárna, cukrárna, pekařství nebo květinářství. Prostor by měl mít i svoji malou venkovní zahrádku a rozmístěné květináče, podobně jako u obchodního domu. Zároveň bychom chtěli, aby měly prostory z vnějšku jednotný vizuální styl,“ přiblížil Pavel Brada.

Nové plochy budou mít výměru od 45 do 132 metrů čtverečních. Největší z nich bude připravena na provoz kavárny či bistra. Aby mohla rekonstrukce začít v létě, obdržel stávající nájemce již výpověď. „Budeme rádi, pokud se na nás budou zájemci o tyto plochy obracet se svými nápady,“ dodal náměstek.

Foto: Magistrát města Zlína