Rekonstrukce Vrahovické začíná a může to „bolet“!

Vítaná i obávaná rekonstrukce začíná!

PROSTĚJOV – Prostějov na devět měsíců uzavírá důležitou dopravní tepnu, Vrahovickou ulici. Avizovaná rekonstrukce ulice bude probíhat ve dvou etapách. První potrvá do konce července. Řidiči, obrňte se trpělivostí!

Složitá dopravní situace čeká všechny řidiče, projíždějící Prostějovem a zejména pak místní obyvatele části Vrahovice. Roky sice volali po rekonstrukci své stěžejní dopravní tepny, ve chvíli, kdy se má kopnout do země se ale bojí logistických problémů. A to oprávněně. Ulice je pro místní část Vrahovice hlavním přivaděčem. Denně jí projedou tisíce vozidel místních, i těch, co pokračují dále směr Přerov.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V první fázi rekonstrukce bude uzavřen úsek od křižovatky Tovární po základní školu v Majakovského ulici. „Stavební práce začnou frézováním starého asfaltového povrchu, poté budou zbudovány nové obruby, vpusti, vjezdy, autobusové zastávky, přechody i parkovací plochy. Jedná se o standardní rekonstrukci celé ulice,“ popsal náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Velký nápor lze čekat na objízdných trasách, které budou využívat takzvané „myší díry“, Z Olomoucké ulice, přes ulici Říční, s napojením na ulici Tovární a V. Talicha. Druhý proud ke směřován z Dolní ulice, přes kruhový objezd u bývalé Vitany na ulici M. Pujmanové.

Právě obyvatele ulice Marie Pujmanové čeká zátěž nejvyšší, a to nejen z hlediska hustoty dopravy, ale i komfortu vlastních logistických možností. „Do oblasti jižně od Vrahovické ulice směrem k bývalému areálu OP bude příjezd možný pouze z ulice Za Drahou a Marie Pujmanové. V ulici bude obousměrný provoz a bude v ní zákaz stání,“ uvádí tiskový odbor města.

Během této etapy nebude zajištěn příjezd k domům v uzavřeném úseku. „Jménem vedení města prosíme občany nejen Vrahovic o trpělivost. Rekonstrukce komunikace bez uzávěr bohužel není možná,“ dodává náměstek Rozehnal.