Simulant vyhrožoval, že si něco udělá! Skončil na záchytce

ilustrační

PROSTĚJOVSKO – Muž z Plumlova na Prostějovsku se tak intenzivně domáhal lékařské péče, až skončil na protialkoholní záchytné stanici. Volačku 155 vytočil během posledních dnů pětkrát. Naposledy ho to přišlo hodně draho.

Alkohol je špatný rádce. To si bude patrně pamatovat čtyřiapadesátiletý muž z Plumlova, který opakovaně volal na tísňovou linku první pomoci 155 s tím, že má dýchací problémy. „Hrozil, že pokud nikdo nepřijede a neodveze ho do nemocnice, tak si ublíží,“ sdělila tiskový mluvčí policie František Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K muži se proto kromě záchranky vydali i policisté. „Ti, u zjevně opilého muže, provedli dechovou zkouškou a změřili hodnotu 2,86 ‰ alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, rozhodli policisté o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice,“ vysvětlil Kořínek.

Zasahující lékařka záchranné služby uvedla, že se stejný incident v průběhu týdne opakuje už popáté a převozu na záchytku zdravotní stav muže nijak nebrání.