Strakonice budou mít nový skatepark. Známe podrobnosti!

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

STRAKONICE – Pro příznivce skateboardu máme dobrou zprávu. Ve Strakonicích vznikne nový skatepark, a to v rámci celého sportovního území Na Křemelce. Podél řeky Otavy by měl být podle územní studie vytvořen pás veřejně přístupných sportovišť jakožto volnočasového sportovního zázemí obyvatel města.

Jak uvedla tisková mluvčí města Markéta Bučoková, nový skatepark bude první součástí těchto sportovišť v ploše navazující na stávající objekt zimního stadionu. Bude sportovištěm, které budou moci využívat všechny věkové kategorie jezdců jak na skateboardu, tak na kole, koloběžkách či bruslích od začátečníků až po zkušené jezdce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Navržený skatepark bude poskládaných z na sebe navzájem navazujících prvků a překážek, které umožní plynulou jízdu sportovištěm. Překážky budou mít různou obtížnost a parametry, proto je důležitý jejich správný výběr a umístění ve skateparku, aby byl ve výsledku skatepark plně funkční. Celý skatepark má být pomyslně rozdělen na větší sekce, které jsou designovány pro určitý druh využití, skateboard, kolo atd. Všechny překážky ve skateparku budou využitelné pro všechny výše uvedené sporty, ale některé se od sebe liší v detailech a některých parametrech, čímž se stávají lépe funkční pro daný sport – kolo nebo skateboard,“ upřesnila Bučoková.

Budoucí skatepark v sobě bude mít skateboardovou sekci, streetová s vyššími a technickými překážkami jako jsou různé funboxy nebo pyramida, streetové spoty se schody, raily a zídky. Sekce plazza bude spíše rovná plocha s menšími překážkami, různé slideboxy a raily. Dále ve skateparku najdeme kolovou část s vyššími rádiusy a funboxem. Skatepark bude doplněn minirampou, která bude mít parametry menší a jednodušší překážky pro snadné učení.

„Všechny sekce budou vzájemně propojené a bude možné celým skateparkem souvisle projíždět a využívat všechny překážky. Současně jednotlivé sekce umožní samostatné využívání pro daný sport, aniž by se navzájem uživatelé nějak omezovali nebo ohrožoval,“ sdělila tisková mluvčí města. Celý areál je podle návrhu doplněn zelení a veřejným osvětlením.

Náklady jsou podle předpokladu 12 661 574 korun. „V případě, že město získá grant ve výši dvou milionů korun od Nadace ČEZ, pak by odhadované finanční náklady na celkový projekt činily necelých jedenáct milionů,“ dodala závěrem Markéta Bučoková.