Talentované děti z Otrokovic mohou od města získat podporu až 20 tisíc korun

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Nadané děti a mládež mohou opět požádat otrokovickou radnici o finanční příspěvek na rozvoj jejich talentu. Celkem si mezi sebou rozdělí 100 tisíc korun. O poskytnutí grantu rozhodnou městští radní.

Největší zájem o finanční podporu bývá tradičně mezi sportovci. „Například v minulém roce byla finanční podpora přidělena hráčům fotbalu a házené. Část peněz putovala také na sportovní rychlobruslení, parkurové jezdectví a gymnastický aerobik,“ přiblížila mluvčí radnice Romana Pastuszková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Žádosti mohou zájemci zasílat od 4. do 30. dubna na adresu Městského úřadu Otrokovice. „Granty jsou určeny občanům našeho města ve věku do 23 let, kteří jsou vynikajícími žáky nebo studenty základní školy, základní umělecké školy, střední školy, konzervatoře, vyšší odborné školy nebo vysoké školy nebo jsou vynikajícími sportovci či umělci a prokazují předpoklady k dosažení výjimečných studijních, vědeckých, sportovních nebo uměleckých výsledků,“ řekla vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková.

Maximální výše grantu pro jednoho žadatele je 20 tisíc korun. Formulář pro podání žádosti naleznete na webových stránkách Otrokovic. O příspěvcích rozhodnou do konce května městští radní.