V Havířově dnes otevřelo očkovací centrum s kapacitou až 1000 osob za den

Foto: Město Havířov

HAVÍŘOV – Počínaje dnešním dnem se občané mohou nechat naočkovat v Havířově. Velkokapacitní očkovací centrum zde bylo vybudováno v Městské sportovní hale Slávie na ulici Astronautů. Devět odborně vyškolených lékařských týmů zde naočkuje proti nemoci Covid-19 až 1000 osob denně.

Registraci do havířovského očkovacího centra je možné stále provést pouze přes oficiální registrační portál Ministerstva zdravotnictví. Seniorům, kteří si sami neporadí s registrací, nebo nemají žádnou osobu ve svém okolí, která by jim s registrací pomohla, je k dispozici poradenské centrum ve vstupní hale havířovské nemocnice a na havířovském magistrátu na odboru sociálních služeb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V očkovacím centru bude pracovat až 9 vakcinačních týmů, které budou tvořeny zdravotními sestrami a lékaři. Administrativní pracovníky pak zajistila havířovská nemocnice ve spolupráci s Magistrátem města Havířova. „Na vlastní oči jsem se přesvědčil, že je vše potřebné připraveno. Věřím, že očkování našich občanů půjde podle plánu a že pandemii s pomocí vakcinace zvládneme,“ řekl těsně před otevřením očkovacího centra havířovský primátor, Josef Bělica.

Provozní doba očkovacího centra bude od pondělí do pátku v čase od 7,00 – 19,00 hodin. V případě potřeby a pokrytí dodávkami vakcín bude provozní doba rozšířena i na víkendy. „V závislosti na dodávkách vakcín budeme schopni naočkovat až 1000 osob denně. Očkovat se bude takovými vakcínami, které budou v tu danou chvíli k dispozici,“ uvedla minulý týdne Irma Kaňová z tiskového oddělení Nemocnice s poliklinikou Havířov.