V pondělí v poledne zazní sirény jako společná pieta za 20 tisíc obětí pandemie

ilustrační foto: pixabay.com

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Dnes je to rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi. V průběhu uplynulých dvanácti měsíců zemřelo v souvislosti s pandemií virového onemocnění covid-19 dalších více než 20 tisíc našich spoluobčanů. Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR se připojuje k občanské iniciativě Minuta ticha, která vyzývá ke společné pietě za oběti pandemie.

Pandemie má bohužel i mnoho nepřímých obětí, které nejsou zahrnuty ve statistikách. Je jisté, že se tento počet ještě zdaleka neuzavřel. „Jsme přesvědčeni, že společné sdílení smutku a vzpomínek na oběti umožní naší společnosti lépe a důstojněji vykročit do budoucnosti po skončení pandemie. Čeká nás ještě mnoho nových výzev, jež se budeme muset naučit zvládat,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Minuta ticha za oběti pandemie bude také symbolickým rozloučením, k němuž v rodinách zemřelých často ani nemohlo dojít. Bude i vyjádřením vděku za život, jehož cenu si v této době uvědomujeme víc, než kdy dřív. „Minutu ticha jako velké společné gesto jsme obětem, pozůstalým i sobě samotným dlužni,“ dodala Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.