V pravé poledne se rozezní kostelní zvony i sirény sanitek. Víme proč!

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHOČESKÝ KRAJ – Dnes v pravé poledne se rozezní některé jihočeské zvony. Je to právě jeden rok od úmrtí prvního pacienta s nemocí Covid-19 v České republice. České Budějovice a mnohá další jihočeská města se tak zapojí do občanské iniciativy „Minuta ticha“ za všechny oběti koronaviru. Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje se také připojuje, a proto se rozezní i sirény sanitních vozidel.

V pondělí 22. března uplynul jeden rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi. V průběhu následujících dvanácti měsíců zemřelo v souvislosti s pandemií virového onemocnění covid-19 dalších více než dvacet tisíc našich spoluobčanů. Pandemie má bohužel i mnoho nepřímých obětí, které nejsou zahrnuty ve statistikách. Je jisté, že se tento počet ještě zdaleka neuzavřel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jsme přesvědčeni, že společné sdílení smutku a vzpomínek na oběti umožní naší společnosti lépe a důstojněji vykročit do budoucnosti po skončení pandemie. Čeká nás ještě mnoho nových výzev, jež se budeme muset naučit zvládat. Minuta ticha za oběti pandemie bude také symbolickým rozloučením, k němuž v rodinách zemřelých často ani nemohlo dojít. Bude i vyjádřením vděku za život, jehož cenu si v této době uvědomujeme víc než kdy dřív. Minutu ticha jako velké společné gesto jsme obětem, pozůstalým i sobě samotným dlužni,“ uvedla za jihočeskou záchrannou službu její tisková mluvčí Petra Kafková.