VIDEO: Policejní honička jako z filmu: Nebezpečný řidič skončil ve vazbě

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – V úterý v noci narazila policejní hlídka v Brně na nebezpečného cizince za volantem Audi. Řidič problikával zezadu jejich policejní vůz dálkovými světly.

Když se policisté rozhodli řidiče zkontrolovat, jestli například nemá zdravotní problém, šlápl na plyn a začal ujíždět. Podle policejního mluvčího Pavla Švába nedbal řidič na opakované výzvy k zastavení a ohrožoval další účastníky silničního provozu. Několikrát projel křižovatku na červenou, zajel i na chodník. Z Brna prchal přes Ochoz do Bílovic nad Svitavou a pokračoval směrem na Obřany. Ještě před Brnem nezvládl řízení a sjel na louku. Tam se otočil, a přestože ho policejní hlídka chtěla přinutit k zastavení, najel do ní a i s poškozeným vozidlem pokračoval zpět přes Řícmanice k Brnu. Mezi Ochozem u Brna a Líšní pak objel policejní zátaras a snažil se srazit policejní vůz do příkopu. To se mu nepovedlo, naopak policisté využili příležitosti a jeho zběsilou jízdu ukončili. Pronásledované vozidlo skončilo v příkopu. Pokus o útěk do lesa už netrval dlouho a muž byl zadržen. Celou cestu s ním byl ve voze i jeho poněkud vyděšený známý. „Dechová zkouška na alkohol byla negativní, test na drogy byl však pozitivní. Sedmadvacetiletý cizinec, který má už se soudy zkušenosti, byl obviněn z násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Stíhán je vazebně,“ doplnil mluvčí Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.