Za volantem bez dokladů, a navíc opilá. Pak se žena pokoušela utéct policistům

Ilustrační foto

JIHLAVA – Silně opilá řidička skončila o víkendu v rukou telčských policistů. Žena nyní čelí podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí může hrozit nejen pokuta a až desetiletý zákaz řízení, ale i pobyt ve vězení.

Běžná policejní kontrola odhalila v sobotu 20. března půl hodiny po půlnoci na ulici Batelovská v Telči ženu, která vzhledem ke své výrazné opilosti neměla za volantem co dělat. Třiatřicetiletá řidička Peugeotu 206 s sebou navíc neměla ani řidičák.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Výzvu na zjištění přítomnosti alkoholu žena ovšem neodmítla. „První odborné měření bylo pozitivní s hodnotou 2,87 promile alkoholu v dechu. Druhé odborné měření bylo také pozitivní s hodnotou 2,69 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Poněkud kuriózní na celém případu však bylo, že se žena vzápětí pokoušela z místa utéct. A protože navíc hrozilo, že by mohla znovu usednout za volant, policisté ji odvezli na záchytku k vystřízlivění.