Zloděj ukradl úly. To mu nestačilo a celý včelín zdevastoval

DOMAŽLICKO – Smutný pohled se naskytl majiteli včelína u obce Meclov. Někdo mu nejen ukradl třináct včelích úlů s třinácti včelstvy včely medonosné, ale navíc celý včelín poté zničil.

K barbarskému činu došlo v době od 12:00 hodin dne 19. března do 08:45 hodin dne 20. března. Neznámý pachatel překonal visací zámek, kterým byla zajištěna petlice od dřevěných dveří do včelína a provedl krádež. To mu však nestačilo, a tak poté zřejmě za užití pracovního stroje celý včelín převrátil na bok.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tím poškodil jeho konstrukci a také věcí, které byly uvnitř něj. Odnesla to váha, plechový medomet a šestnáct prázdných nástavků se soušemi. „Škoda na poškozených věcech byla vyčíslena na 79 tisíc korun, škoda na odcizených věcech se vyšplhala na 91 tisíc korun. Policisté provedli ohledání místa činu a šetření v okolí. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci. Po pachateli pátrají. Hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: PČR