Zloděj ve Zlíně zaútočil na ostrahu a dal se na útěk

Ilustrační foto

ZLÍN – Jedenáct hodin pátrali zlínští strážníci a policisté po zloději, který kradl v samoobsluze v centru města. Zaútočil přitom na členy ostrahy, kteří ho chtěli zadržet. Vzal přitom jen několik zubních kartáčků.

Operační centrum městské policie přijalo ve středu 17. března večer oznámení o napadení pracovníků ostrahy. „Volajícím byl sám napadený, který uvedl, že k násilnému incidentu došlo přibližně před půlhodinou. V té době spatřil společně se svým kolegou muže, který si vložil do oděvu několik balení dražších zubních kartáčků a následně prošel přes pokladnu bez toho, aby se obtěžoval zaplatit. Při pokusu o jeho zastavení pak přistižený zloděj vytáhl slzotvorný sprej, který oběma mužům nastříkal do obličeje a z místa utekl,“ popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O pět minut později dorazila na místo hlídka, která zjistila popis podezřelého i to, že stejnou krádež provedl už předchozí den. Celkem se tak způsobená škoda vyšplhala na 3 200 korun. Strážníci poté vyrozuměli republikovou policii.

Ve čtvrtek před pátou ráno prováděla jiná hlídka kontrolu autobusového nádraží. Přitom si strážníci všimli muže, který odpovídal popisu. „Jak bylo následně zjištěno, jednalo se o pětatřicetiletého muže ze Zlína, který se ke krádeži i napadení členů ochranky přiznal. Podle jeho slov kradl zubní kartáčky za účelem jejich dalšího prodeje, aby si obstaral finanční prostředky. Strážníci podezřelého předali na místě k dalším úkonům přivolaným policistům,“ uzavřel Pavel Janík.