Zvolte nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje 2020

Most Sedlec u Mikulova zdroj: Jihomoravský kraj

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Hlasování v soutěži Nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje 2020 odstartovalo 15. a potrvá do 31. března. Zámecká věž v Břeclavi, cihelný most v Mikulově nebo třeba kostel v Ratíškovicích a dalších 42 kulturních památek na jižní Moravě právě soutěží a čekají na váš hlas.

Cena veřejnosti připadne památce, která od veřejnosti prostřednictvím SMS zpráv získá nejvíc hlasů. Odborná komise pak rozhodne o dalších vítězích ve 3 kategoriích. Kraj uvolnil na souhrnné ocenění 530 tisíc korun. Utká se o ně 45 památek. „Jižní Morava má řadu klenotů. Mnohé jsou drobné drahokamy, které proto, aby se mohly blýsknout, potřebují péči majitele. Anketa o nejlépe opravenou památku na jedné straně tyto opravené skvosty ukazuje široké veřejnosti, na straně druhé oceňuje jejich vlastníky. Děkuji všem, kteří se zapojí,” řekl náměstek hejtmana pro oblast kultury František Lukl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku vyhlásil kraj už počtrnácté, soutěží se ve třech kategoriích. Smyslem soutěže je motivovat vlastníky kulturních památek k jejich obnově a propagace jihomoravských památek. Soutěžní komise může také udělit zvláštní cenu pro kulturní památku, která ji zvláštním způsobem zaujme. Porotci mohou vybrat i osobnost, která vykazuje hluboký a trvalý zájem, vytrvalost a obětavost ve vztahu k péči o památky. Té pak udělí titul Rytíř péče o památky v Jihomoravském kraji. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na přelomu května a června. Přehled navržených památek s instrukcemi k hlasování najdou zájemci na krajských webových stránkách.

Břeclavský zámek zdroj: JM kraj