Bike aréna projde plánovanou údržbou, nová sezona se blíží

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Nová sezona Bike arény Vsetín se nezadržitelně blíží. Ještě před zahájením proběhnou nutné údržby a čekají ji také drobné opravy.

„V současné chvíli čekáme na příznivější klimatické podmínky, aby mohly traily BAV projít údržbou, a byly tak připraveny na start nové sezony. Věřím, že práce začnou na konci března, nejpozději v úvodu dubna,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň. Po údržbě budou bajkerům zpřístupněny traily Pytlácký a Hájenka, Templářský pouze ze spodní poloviny. Horní část je bohužel ve špatném technickém stavu, zůstane proto uzavřena. Další trail, který nebude otevřen, je Trpaslík a rozhoduje se nad osudem Trailala, v jehož okolí proběhla lesní těžba. Jakmile proběhne jeho kontrola na konci března, rozhodne se, jestli bude zpřístupněn pouze s běžnou údržbou nebo bude nutná přemodelace, která si však vyžádá mnoho času a financí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město plánuje na Bike aréně i další práce. Na Pytláckém trailu, který v loňském roce prošel přemodelací, se počítá s finálním zaštěrkováním pro jeho pevnost a odolnost. V plánu je také studie, která napoví jakým směrem by se trail mohl v dalších letech ubírat a v jakém je technickém stavu.