Feťanda v Přerově dodealovala

ilustrační foto

PŘEROV – Kriminalisté dopadli mladou ženu, která v Přerově distribuovala pervitin. Za své protiprávní jednání jí hrozí trest od jednoho do pěti let odnětí svobody. Na verdikt soudu si počká na svobodě.

V pondělí byla v Přerově zadržena třiadvacetiletá žena, jež prodávala drogy. Za omamné látky inkasovala peníze, ale stejně tak nepohrdla alkoholem, tabákovými výrobky nebo elektronikou. „Mezi její odběratele patřilo minimálně sedm uživatelů pervitinu, jednalo se o muže i ženy, které ve většině případů nezásobovala pouze jednorázově, ale opakovaně,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Žena, která má sama s užíváním drog potíže, v Přerově jako dealerka pravděpodobně působí už od léta roku 2019. „Jednu svoji odběratelku dokonce oklamala, protože od ní zinkasovala tisíc korun na pervitin a zboží jí ve finále nedodala,“ dodala Zajícová.

Třiadvacetiletá žena není na štíru se zákonem poprvé. Již v minulosti byla soudně trestána, i když za jinou trestnou činnost. Komisař jí nyní sdělil obvinění a zahájil trestní stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za uvedené protiprávní jednání jí, dle trestního zákoníku, hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. Na verdikt soud si počká na svobodě.