Filmaři se vrací do Kroměříže. Natáčet budou další díl Marie Terezie

Foto: Česká televize

KROMĚŘÍŽ – Divácky úspěšná minisérie Marie Terezie se dočkala pokračování. Kvůli natáčení se filmaři na přelomu dubna a května vrátí nejen do Arcibiskupského zámku, ale zavítají i do ulic Kroměříže.

Filmový štáb plánuje v Kroměříži zůstat přibližně na týden mezi 26. dubnem a 7. květnem. Na jeden až dva dny se bude natáčet i v ulici Jánská a na Velkém náměstí. „Marie Terezie je úspěšný projekt a jsem velmi rád, že se město na něm může podílet. Velkým přínosem pro nás nepochybně je zviditelnění Kroměříže jako turistické destinace,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli rozsahu a náročnosti dobového filmu bude nutné po dobu natáčení omezit parkování i pohyb lidí v daných lokalitách. Město také filmařům vyhradí parkovací místa v ulicích poblíž zámku. „Věřím, že omezení spojená s natáčením budou pro občany Kroměříže snesitelná. A že výsledek v podobě povedeného filmu bude stát za to,“ dodal Němec.

Produkce filmu hodlá stejně jako při natáčeních dřívějších dílů minisérie, které měly premiéru v letech 2017 a 2019, využít komparzisty. Příležitost vidět se ve filmu tak budou mít i obyvatelé Kroměříže.

Historická minisérie Marie Terezie je nejrozsáhlejší mezinárodní koprodukční projekt České televize. Filmy podle námětu a scénářů Mirky Zlatníkové divákům zobrazují nejdůležitější momenty v životě slavné panovnice. Obsazení je mezinárodní, některé z významných rolí ztvárnil například Vojta Kotek nebo Zuzana Stivínová.