Historická budova radnice v Olomouci je uzavřena, rychle přibylo nakažených

OLOMOUC – Zhoršující se situace na některých pracovištích Magistrátu města Olomouce přinutila jeho vedení k mimořádnému opatření. Od dnešního dne až do 1. dubna zůstane uzavřena historická budova radnice na Horním náměstí. Pro toto opatření ale platí jedna výjimka. V provozu zůstane oddělení matriky.

Aktuální situaci na radnici popsal tajemník olomouckého magistrátu Jan Večeř. „V posledních týdnech narůstá počet onemocnění a s tím spojené karantény na jednotlivých odborech magistrátu,“ uvedl tajemník Jan Večeř. „Od října onemocnělo nemocí covid-19 zhruba 180 zaměstnanců a v současné době evidujeme značný nárůst nejen nemocných, ale i zaměstnanců v karanténě – týdně jde o zhruba padesát zaměstnanců.“ Budova bude od úterý 23. března do 1. dubna pro veřejnost uzavřena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Matrika zůstává v provozu

Omezen ale nebude chod matriky, která sídlí v tomto objektu. Občané po vstupu do radnice prostřednictvím ostrahy přivolají příslušného zaměstnance matriky a ten s nimi v prostoru vrátnice vyřídí příslušnou matriční záležitost.

Všechny ostatní agendy ve všech zbývajících objektech magistrátu i nadále pracují v běžném režimu. „Vzhledem k situaci Vás však žádám o zvážení neodkladnosti respektive nutnosti osobní přítomnosti při vyřizování Vašich požadavků. V této pro nás všechny kritickém období Vás naléhavě žádám o maximální využívání telefonického a e-mailového kontaktu,“ dodal na závěr Jan Večeř.