Jezevčík se zřítil do sklepa rodinného domu, strážníci ho nalákali na dušenou šunku

Ilustrační foto

BRNO – Majitelka desetiletého jezevčíka Žolíka svého psa hledala již od středy. Zvídavé zvíře nejspíš honilo kočku a propadlo okénkem do sklepa cizího rodinného domu. Aby ho strážníci nalákali na vodítko, použili dušenou šunku v páře. Žolík se tak dostal v pořádku domů a panička dostala od hlídky kázání.

Žena slyšela v sobotu Žabovřeskami naléhavé štěkání vycházející ze suterénu rodinného domu. Tam byl již od středy uvězněný desetiletý pejsek jménem Žolík. Přivolaná hlídka za ním sešla po schodech dolů a přiměla ho přestat štěkat vložením prémiové šunky do jeho tlamky. Tím na něho zapůsobila a tak stačilo jen několik plátků této uzeniny, aby se z pejska stal přítulný  jedinec a nechal si nasadit vodítko. Poté však vyvstala otázka, komu zvíře patří. „Tu strážníci vyřešili tím, že se porozhlédli po sociálních sítích, kde v jedné skupině našli prosbu majitelky o pomoc při hledání jejího Žolíka. Fotografie se shodovala s nalezencem a jelikož u žádosti bylo uvedeno telefonní číslo, hlídka ženu zkontaktovala,“ vysvětluje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Majitelka sdělila, že svého psa hledala již od středy a každý den se do ulice vracela. Usoudila také, že nejspíš naháněl kočku a to sklepa se zřítil. Šťastná panička se již těšila, jak v neděli oslaví Žolíkovy desáté narozeniny, předtím ještě však dostala kázání od hlídky, která ji upozornila, že by ho měla venčit pouze na vodítku. Náhubek, který měl stažený na krku a sklouzl mu z čenichu, nebyl dostatečnou ochranou. Jelikož ale měla žena spoustu starostí se ztrátou svého mazlíčka, hlídka usoudila, že jako ponaučení to již stačí.