Muž v Ostravě chtěl přespat na záchytce, na odvoz si zavolal policii

Foto: pxb - ilustrační

OSTRAVA – Jednačtyřicetiletý muž se v Ostravě-Porubě potácel opilý po ulici, když dostal nápad, že by si rád odpočinul. Neváhal proto vyvolat na ulici drama a požadovat od kolemjdoucí ženy, aby okamžitě přivolala na místo policii.

„Žena muže poslechla a oznámila případ na linku 156. Stalo se tak 17. března v dopoledních hodinách,“ řekl mluvčí Městské policie Ostrava, Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Poté, co strážníci dojeli na místo, čekal je ze strany muže zvláštní požadavek. „Hoďte mě na záchytku. Jsem opilý a chci se vyspat,“ požádal muž strážníky.  Ti netradiční požadavek řešili domluvou a argumenty, že ačkoliv je dotyčný pod vlivem alkoholu, není agresivní, ani se nedopouští protiprávního jednání.

„Muž se strážníky komunikoval, nebyl viditelně zraněn a byl rovněž schopen samostatné chůze. Nenaplnil zákonné důvody pro umístění v protialkoholické záchytné stanici,“ řekl dále Machů s tím, že přes mírné alkoholové opojení muž kontroloval své chování a bezprostředně tak neohrožoval sebe, jinou osobu, majetek nebo veřejný pořádek.

Když si ale muž stále trval na svém, upozornili ho policisté, že přespání na záchytné stanici stojí 2 tisíce korun a je bez snídaně. Teprve tento argument se projevil být dost pádný a opilý výtečník díky němu svůj prvotní záměr přehodnotil, strážníkům se omluvil a z místa sám odešel.