Muž zkolaboval přímo na nástupišti, stěžoval si na bolest na prsou

Ilustrační foto

BRNO – Kolabujícího muže na nástupišti si všimla žena odjíždějící tramvají. Zavolala na pomoc strážníky, kteří k muži ihned přispěchali. Poté ho předali zdravotníkům, kteří ho převezli do nemocnice.

V tramvaji jedoucí ze Staré osady seděla cestující, která si okénkem všimla hrůzného pádu muže na nástupišti. Díky její duchapřítomnosti se mu nejspíš podařilo zachránit život. Neváhala totiž a vytočila linku 156, kde popsala, co se přesně stalo. Již za pár minut byla na místě hlídka městské policie, která spatřila nehybně ležícího muže. Na místo už také mířila sanitka, kterou zavolalo operační středisko. „Strážníci začali poskytovat muži první pomoc, když v tom se najednou z bezvědomí probral a stěžoval si na silnou bolest na prsou,“ říká tisková mluvčí Markéta Skřivánková. To už ale přijeli zdravotníci, kteří po prvotním ošetření muže naložili do auta a odvezli do Vojenské nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.