Na Znojemsku hořel kamion

zdroj: HZS JMK

ZNOJMO – V úterý dopoledne vyjely jednotky na Znojemsku k požáru kamionu, který hořel na hlavním tahu I/38 poblíž odbočky na obec Mramotice. Řidič se zranil a skončil v péči záchranné služby.

Požár byl rozsáhlý, proto operační středisko vyhlásilo 2. stupeň požárního poplachu a do terénu vyslalo 8 hasičských jednotek. První jednotka přijela na místo v 11.48 hodin a hasiči zjistili, že hoří větší část kamionu. Řidič byl mimo vozidlo, ale byl zraněný. Hasiči povolali na místo záchrannou službu, která poskytla muži první pomoc. Silnice byla během hasebních prací uzavřena. Požár se podařilo dostat pod kontrolu během 20 minut. Zcela zlikvidován byl za 40 minut. Hasiči následně přečerpali z kamionu pohonné hmoty. „Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 1 milion korun. Zásahem se podařilo uchránit majetek odhadnutý na 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.