OBRAZEM: Příběh veverek ze Zábřeha měl šťastný konec

ZÁBŘEH – Ve středu 17. března našla paní na ulici 17. listopadu v Zábřehu dvě veverčí mláďátka. Strážníci městské policie je převezli na oddělení životního prostředí městského úřadu. Veverky však byly na první pohled podchlazené a jedna z nich nejevila známky života.

Dvě veverčí mláďátka našla paní ve středu 17. března odpoledne v Zábřehu ulici 17. listopadu. Přivolaní strážníci městské policie je převezli na oddělení životního prostředí městského úřadu. Veverky byly na první pohled podchlazené a jedna z nich nejevila známky života. Vedoucí oddělení životního prostředí paní Květa Hýblová se s tím však nechtěla smířit. Po konzultaci se Záchrannou stanicí v Rudě nad Moravou začala mládě hladit a zahřívat. „Po několika minutách se naštěstí začalo projevovat a bylo jisté, že se dostalo z nejhoršího,“ píše se na Facebooku města. Následně byly obě veverky převezeny do péče zmíněné záchranné stanice. Pokud se dostanete do podobné situace, stačí kontaktovat strážníky městské policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na video veverek ze záchranné stanice s datem 21. března se můžete podívat ZDE.