Pobodaný muž v nemocnici zemřel. Útočník vyslechl obvinění z vraždy

ilustrační foto

JIHLAVA – Bezprostředně po činu zadrželi o víkendu jihlavští policisté agresora, který zaútočil na druhého muže. Ten svým zraněním později podlehl. Obviněný útočník skončil ve vazební věznici a v případě odsouzení může očekávat trest až 18 let za mřížemi.

K napadení došlo v sobotu 20. března odpoledne v ubytovně na ulici U Slunce v Jihlavě. Mezi dvěma muži vznikl konflikt, který vygradoval tím, že útočník vytáhl lovecký nůž. „Muž zaútočil na svého spolubydlícího a způsobil mu více bodnořezných ran na různých částech těla. Napadený muž z ubytovny utekl ven na ulici, kam ho útočník pronásledoval a v útoku pokračoval,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Napadený muž zůstal ležet na ulici v kaluži krve. Svědci, kteří byli napadení přítomni, okamžitě přivolali záchranku a policii. Záchranáři muže na místě ošetřili a poté odvezli do nemocnice. Jeho zranění však byla natolik vážná, že i přes snahu lékařů ještě ten večer zemřel. Zadržený útočník skončil v policejní cele.

Šestatřicetiletý agresor, který dosud nebyl soudně trestán, byl vzápětí obviněn z vraždy a výtržnictví a v tuto chvíli již pobývá ve vazební věznici v Brně. Motiv činu policie šetří.