Policisté dopadli zloděje, který vykrádal chaty na Zlínsku

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Majitelé chat na Zlínsku si mohou oddechnout. Policisté obvinili jedenapadesátiletého cizince, který koncem února kradl v tamějších chatových oblastech. Hrozí mu až 8 let ve vězení.

Muž násilím vnikl, nebo se o to pokusil, do celkem 11 chat. „Všechny navštívené objekty prohledal, v některých zkonzumoval potraviny a alkoholické nápoje, v některých přespal. Z pěti chat potom odcizil oblečení, obuv, potraviny či alkohol. Celková škoda, kterou způsobil jak poškozením objektů, tak odcizením věcí, činí téměř čtyřicet tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obviněný recidivista byl v České republice už osmkrát trestaný. Momentálně je ve vazbě za obdobnou trestnou činnost, které se dopouštěl na území celé Moravy. „Ke krádežím se přiznal. Vzhledem k tomu, že krádeže spáchal v době trvání nouzové stavu na území celé republiky, hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala Monika Kozumplíková.