Přerov obrátil, děti už si mají kde hrát

ilustrační foto

PŘEROV – Během úterý odstraní zámky a informační cedulky, zakazující vstup na dětská hřiště. Magistrát ustoupil z tvrdých opatření, která v rámci koronavirových opatření uplatňoval na dětech jako jediný v regionu.

Přerovské rezolutní uzavření hřišť dnes končí. Město patrně vyslyšelo apely rodičů, kteří byli tvrdou restrikcí zaskočeni. Rovněž mohl sehrát roli fakt, že kromě Přerova žádné z větších měst hřiště pro děti neuzavřelo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Dvaadevadesát přerovských dětských hřišť je ode dneška opět otevřeno. I nadále ale platí, že je nutno dodržovat platná nařízení, zachovávat hygienická opatření a chovat se vůči druhým zodpovědně,“ sdělila stručně tisková mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Zpřístupnění venkovních herních ploch vítají zejména maminky, které jsou s dětmi doma na ošetřovném. „Konečně rozumný krok. Nikdo si nedovede představit, jaké to je držet malé děti celé dny, od rána do večera, stále jen doma. Za nás, matky, tohle je zpráva dne,“ říká třicetiletá Jana, která má doma předškoláka a batole, „už se na průlezky hodně těšíme.“