Při vaření se vznítil olej a začala hořet kuchyň, za vším stála nedbalost

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Čtyři hasičské jednotky musely přispěchat krátce po půl šesté odpoledne k požáru v bytovém domě, kde hořela kuchyň. Hasiči museli kontrolovat pomocí termokamery zasažené místo, ale i ostatní byty.

Jak dnes potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k požáru došlo toto pondělí v ulici Sídliště 1. máje v Rokytnici v Orlických horách. Na elektrickém sporáku se vznítil olej a začala hořet jak digestoř, tak kuchyň. Po příjezdu jednotek na místo byl požár během chvíle zlikvidován, ale hasiči ještě prováděli kontrolní měření pomocí termokamery a zkontrolovali i okolní byty.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Škoda byla vyčíslena asi na 30 tisíc korun. Uchráněné hodnoty představují asi 2 miliony korun, příčinou bylo nedbalostní chování,“ říká mluvčí. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách a Pěčína. V rámci mezi krajské spolupráce přispěchala na pomoc z Pardubického kraje jednotka ze Žamberka.