Strážníci odhalili v baru 30 lidí. Údajně slavili narozeniny

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Z jednoho z barů v krajské metropoli byla v pátek večer slyšet hlasitá hudba a množství hlasů. Hlídky městské policie zde odhalily třicet lidí. Již před vstupem do baru strážníky čekala letící židle a hrubé urážky z úst jednoho ze zákazníků. Strážníci spolu s přivolanými policisty hosty z baru vyprovodili. Případem se bude zabývat správní orgán.

V pátek 19. března krátce po deváté hodině vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o rušné zábavě uvnitř jednoho z barů v ulici U Černé věže. „Strážníci při příchodu uslyšeli za zavřenými dveřmi hlasitou hudbu i množství hlasů. Když se chystali otevřít dveře provozovny, vyšel z nich muž, který hodil strážníkům do cesty židli a přidal i několik hrubých urážek na jejich adresu,“ popsala mluvčí městské policie Věra Školková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Strážníci s přivolanou policií následně provedli kontrolu baru. V tom se právě nacházelo třicet zákazníků a čtyřiadvacetiletá zaměstnankyně baru. „Většina hostů se svěřila s tím, že sem byli pozváni na oslavu narozenin. Ostatní si údajně ´nic nepamatovali´,“ konstatovala Školková.

Strážníci všechny přítomné poučili o spáchání přestupku podle krizového zákona, kterého se dopustili porušením zákazu volného pohybu osob. „Žena zodpovědná za provoz restaurace se bude zpovídat ze spáchání přestupku podle krizového zákona tím, že umožnila přítomnost veřejnosti v provozovně stravovacích služeb,“ dodala mluvčí českobudějovické městské policie.