Zdravotníci pomáhají zlínské zoo: Kroměřížskou porodnici navštívila žirafa a lenochod

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ, ZLÍN – K vlně pomoci oblíbené zlínské zoo, která je kvůli dlouhému uzavření ve vážné finanční krizi, se přidali i zaměstnanci porodnice Kroměřížské nemocnice. Zdravotníci uspořádali mezi sebou sbírku, díky které se dočkali virtuální zvířecí návštěvy na víkend.

Akce se mezi zdravotníky setkala s velkým ohlasem. „Protože se nám podařilo nashromáždit více peněz, než jsme si původně dali za cíl, rozhodli jsme se, že podpoříme hned dvě zvířata. Alespoň virtuálně jsme se tak na víkend stali adoptivními rodiči žirafy a lenochoda,“ uvedla s úsměvem vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Klára Čečatková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Akce Mám zvíře na víkend je jednou z možností, jak podpořit Zoo Zlín v době krize. Půjčovné se pohybuje od 100 do 600 korun a souvisí s náklady na péči o dané zvíře. S každým zapůjčeným zvířetem lidé dostanou originální poukaz, který lze zakoupit na e-shopu zoo v odkazu Zážitky. Jeho součástí je fotografie a jednoduchý „návod na použití“, který zábavnou formou popisuje denní nároky zvířete.