Adoptujte zvíře v olomoucké Zoo nebo přispějte na péči o zvířata. Zoologické zahrady v Česku bojují o existenci

OLOMOUC – Situace zoologických zahrad v republice je natolik vážná, že Unie českých a slovenských zoologických zahrad společně s Českou asociací zoologických zahrad a akvárií adresovali dopis přímo předsedovi vlády Andreji Babišovi. V dopise upozorňují na katastrofickou situaci zoologických zahrad a žádají stát o finanční podporu

Premiér by měl zástupce zmíněných institucí vyslechnout na plánované online diskusi nad problematikou zoo dnes. Zda zahrady vyslyší, však nikdo neví. Zoologické zahrady jsou prozatím vyloučeny z možnosti žádat stát o finanční kompenzace z anticovidových programů. Podle ředitelů českých zoologických zahrad sdružených v unii tvoří celkový finanční propad na příjmech více než 180 milionů korun. Zoologické zahrady snížili své provozní výdaje na minimum, dále se ale musejí starat o chovaná zvířata, platit krmiva, veterinární péči, energie a mzdy. “Situace je dnes již kritická. Ve středu si držme palce,” říká ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň. Dopis adresovaný premiérovi si můžete přečíst ZDE.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Pokud chcete podpořit Zoologickou zahradu v Olomouci, můžete jí poslat finanční příspěvek na péči o ohrožené druhy zvířat nebo máte možnost adoptovat konkrétní zvíře. Příspěvky na péči a výživu pro ohrožené druhy zvířat posílejte na účet 1805657389/0800, nezapomeňte uvést variabilní symbol 123. Na chov a výživu zvířat můžete také přispět prostřednictvím adopce, všechny informace potřebné adoptování konkrétního zvířete najdete ZDE. Každý sponzor od zoologické zahrady jako poděkování za podporu automaticky obdrží Adopční listinu a elektronický měsíčník ORYX s čerstvými informacemi o dění v Zoo Olomouc. Vzor Adopční listiny můžete vidět pod článkem.