Děčín bude díky úvěru investovat

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Kateřina Knajzlová

DĚČÍN – Obyvatelé Horního Oldřichova se dočkají pokračování výstavby veřejné splaškové kanalizace. V Křešicích budou mít nový Domov se zvláštním režimem. Investovat se bude i do škol. 

Město Děčín bude investovat do svého majetku a obnovy města a to i přes propad příjmů kvůli pandemii koronaviru. A to díky úvěru, který využije. Ve čtvrtek pětadvacátého února zastupitelé města rozhodli o prioritních investičních akcích za více než 136 milionů korun. 

Úvěr může být až sto padesát milionů korun. Počítá se s čerpáním částky úvěru ve výši 136,4 milionů korun. Investovat se bude například do pokračování výstavby veřejné splaškové kanalizace v Horním Oldřichově. Tato investice zlepší životní prostředí a umožní další výstavbu. Také do dokončení opravy mostu v ulici Na Výšinách se vedení města rozhodlo investovat. Březiny se dočkají poslední etapy revitalizace. Stavba Domova se zvláštním režimem v Křešicích také spěje k zahájení. 

,,Město chce také pokračovat v obnově historické části Podmokel, a to etapou D. Investovat chce město i do škol – poté, co byla zateplena a rekonstruována základní škola a mateřská škola v Bynově, je na řadě zateplení základní školy a mateřské školy v Boleticích. Nezbytné opravy je třeba provést také v budově Společenského domu Střelnice, kde se připravuje výměna oken či akustická úprava hlavního sálu,“ informovala vedoucí oddělení tiskového a vnějších vztahů Děčína Romana Silvarová.