Dozvěděl se dobrou zprávu, zapil ji, pak boural a rozmetal svodidla po silnici

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Hrůzně vypadající nehoda se stala v Hostivaři. Řidič tam zničil terénním vozem svodidla. Naštěstí zůstal nezraněn. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. Pak jich nadýchal rovnou pět!

K dopravní nehodě do ulice K Horkám přijela hlídka strážníků na základě oznámení na tísňovou linku 156,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Nehoda vypadala velmi dramaticky, po silnici se povalovaly kusy rozbitých svodidel. Řidič stále seděl v terénním voze, ale byl nezraněný, jeho vozidlo však bylo těžce poškozeno. Řidič se k nehodě doznal.

Protože byl z řidiče cítit alkohol, strážníci se ho zeptali, zda před jízdou něco vypil,“ dodala mluvčí. Řidič nezapíral a uvedl, že vypil jednoho panáka fernetu s kamarády, protože se dozvěděl dobrou zprávu ohledně svého zdravotního stavu. Strážníci u sedmašedesátiletého muže provedli orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní a ukázala hodnotu 1,2 promile alkoholu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Druhá, kontrolní zkouška byla rovněž pozitivní a přístroj naměřil hodnotu pět promile alkoholu. Řidič totiž znehodnotil výsledek testu tím, že si stříkl do krku lék s vysokým obsahem alkoholu, který má na onkologické onemocnění. Celý případ byl předán k dořešení státní policii.

Zdroj: MP Praha