Drama v horské vísce. Přes veškerou snahu se ženu zachránit nepodařilo

Foto Facebook Filip Fister

ŠUMPERSKO – Dramatická situace se odehrála včera odpoledne v Branné na Šumpersku. U ženy došlo k náhlé srdeční zástavě. V této situaci se vyznamenal její soused, mladý dobrovolný hasič z této vesnice Filip Fister, který ženě až do příjezdu záchranářů poskytl neodkladnou resuscitaci a po jejich příjezdu pomáhal posádce s dalším oživováním.

Včera odpoledne došlo k náhlé srdeční zástavě u ženy v Branné na Šumpersku. Až do příjezdu záchranářů poskytl ženě neodkladnou resuscitaci její soused, mladý dobrovolný hasič z této vesnice, student Střední zdravotnické školy v Olomouci Filip Fister. Po příjezdu záchranářů pomáhal posádce s odborným oživováním s využitím dostupných přístrojů. Situace se navíc zkomplikovala tím, že kvůli špatné viditelnosti nemohl přistát vrtulník letecké záchranné služby z Olomouce. Záchranáři prováděli nepřetržitou resuscitaci po dobu 40 minut až do příjezdu lékaře rychlé lékařské pomoci z Jeseníku. Přes veškerou snahu všech zúčastněných však žena nakonec zemřela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ještě včera večer poslal vedoucí výjezdové posádky Rychlé zdravotnické pomoci v Hanušovicích Jan Macek pochvalu třídní učitelce Filipa Fistera za jeho příkladnou pomoc. „Filip byl po celou dobu více než nápomocný v přípravě materiálu (infuze), O2, i v samotných výkonech jako ventilace ambu vakem už zaintubovaného pacienta, masáž kardiopumpou, odsávání z DC atd. Všechno zvládal v klidu, přesně a bez zmatkování. Byl prostě platným členem týmu,“napsal Jan Macek v pochvale. Zároveň podpořil jeho snahu dále studovat na zdravotnického záchranáře a stát se profesionálním hasičem.