Hasiči likvidovali požár rodinného domu ve Veselí nad Moravou

zdroj: HZS JMK

HODONÍN – Ve středu krátce po půlnoci zaměstnal hasiče požár rodinného domu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu.

Operační středisko vyslalo jednotky k nahlášenému požáru střechy rodinného domu. Hned po příjezdu na místo si velitel vyžádal posily z druhého poplachového stupně. Na místo tak bylo vysláno postupně celkem 13 jednotek včetně hasičů ze sousedního Zlínského kraje. Požár zasáhl podkroví, střešní konstrukci a další prostory domu. Hned v počátku se evakuovaly 4 osoby. Jeden muž skončil v péči záchranářů. Požár se podařilo dostat pod kontrolu několika vodními proudy přibližně za dvě hodiny. Zcela zlikvidován byl ve 3.48 hodin. Na místě zůstala jednotka dobrovolných hasičů jako dohled až do rána. „Škoda byla předběžně odhadnuta na 3 miliony korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.