Jako argument rána mezi oči. Agresivní muž nakonec skončil na záchytce

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Agresivního opilce zadrželi o víkendu havlíčkobrodští policisté. Násilníka, který spolubydlícímu z ubytovny rozbil obličej, odvezli policisté hned po činu na záchytku. Za svou neurvalost může nyní očekávat nemalou pokutu.

Obyvatelé ubytovny na Jihlavské ulici v Havlíčkově Brodě se stali v neděli 21. března po osmnácté hodině večer svědky hrubého napadení. Předcházela mu slovní potyčka mezi dvěma muži, kterou starší z nich završil fyzickým útokem. „Pětapadesátiletý muž udeřil sevřenou pěstí devětadvacetiletého muže, čímž mu způsobil zranění v obličeji,“ uvedl vrchní inspektor David Linhart.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zranění mladšího muže si vyžádalo lékařské ošetření. Na místo byli přivoláni policisté, kteří dali útočníkovi dýchnout, zkouška ukázala 3,21 promile alkoholu. Jelikož násilník vykazoval silné známky opilosti a nebyla záruka, že nebude v řádění pokračovat, převezli jej policisté na záchytku k vystřízlivění.

Policie případ eviduje jako přestupek proti občanskému soužití. Agresorovi za něj hrozí pokuta ve výši dvacet tisíc korun.