Máte dobrý podnikatelský nápad? Přihlaste se do soutěže a získejte skvělé odměny

OLOMOUCKÝ KRAJ – Nové kontakty a zkušenosti, zpětná vazba od odborníků, 50 tisíc korun do startu podnikání, sleva 50 procent na roční pronájem kanceláře a konzultace mentorů i externích partnerů zdarma. To jsou odměny a výhody, které čekají na letošního vítěze Podnikavé hlavy. Soutěž pořádá již po dvanácté Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP).

Tradiční soutěž Podnikavá hlava je určena všem, kteří s podnikáním chtějí teprve začít, i zkušenějším podnikatelům. Do finále postoupí 10 vybraných finalistů. Ti své projekty představí odborné porotě 27. května a v ten samý den bude zároveň vyhlášen i vítěz. Soutěžit se bude také ve dvou speciálních kategoriích – „Podnikatel z UP“ a „Cena ICOK pro nejinovativnější nápad“. “Nejen odvaha a trpělivost je důležitá na začátku podnikání, ale také je stejně důležité mít nablízku lidi z byznysu, tedy zkušené podnikatele, kteří dokážou přinést nesmírně cennou zpětnou vazbu. Proto jsme se rozhodli za ICOK poskytnout vítězům konzultace expertů ze sítě PLATINN, které spojuje touha předávat zkušenosti a podporovat tak rozvoj podnikatelského ekosystému,” řekla ředitelka Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) Marie Studená.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ke vstupu do soutěžního klání se stačí registrovat na stránkách soutěže do 10. května a zaslat potřebné dokumenty i se svým podnikatelským záměrem. Před jeho sepsáním je možné konzultovat nejen svůj nápad, ale i přípravu písemných podkladů přímo s mentory naVTP UP nebo v ICOK.

Minulý rok zabodoval automat na med nebo inteligentní dopravní zrcadla

Vítězem loňského jedenáctého ročníku se stal Tomáš Jelínek s projektem Medomat, který pomáhá včelařům v prodeji medu. Druhým oceněným nápadem se stal projekt Inteligentních dopravních zrcadel od Davida Podoly a na třetím místě se umístil nápad Františka Špáse s názvem Loklok. Ve speciální kategorii Podnikatelka v sukni pak vyhrál nápad Restio Elišky Brázdilové. „Každému bych účast v Podnikavé hlavě doporučil, neboť nasbíráte mnoho zkušeností a poznáte spoustu mentorů a zkušených odborníků, kteří vám dají upřímnou zpětnou vazbu na to, zdali váš projekt vidí smysluplně, nebo ne,“ uvedl František Špás z firmy Loklok.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu Podnikavá hlava nebo na Facebooku.