Na registraci k očkování mohou nyní i chronicky nemocní

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

KRAJ VYSOČINA – Registrace k očkování se od dnešního dne rozšířila na osoby s chronickým onemocněním či s vysokým rizikem průběhu covid-19. Mohou se přihlašovat pomocí speciálního kódu, který obdrží od odborného lékaře nebo ze zdravotnického zařízení, kde se léčí.

Jak lékař – specialista, tak ani specializované pracoviště ale k očkování neregistruje. Mají za úkol pouze vyhodnotit, kteří pacienti kód obdrží. Pomocí něj se pak zájemci mohou zaregistrovat a přes internetovou adresu vybrat vhodné očkovací místo. Svůj zdravotní stav zde pak doloží lékařskou zprávou.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Lidé z výše uvedené skupiny se mohou nechat očkovat jak u svého praktického lékaře, tak i v očkovacím centru. Na rozdíl od ordinací lékařů jsou však centra schopna nabídnout volné termíny rychleji. Očkování v centrech má navíc další plusy. „Velká očkovací centra na Vysočině jsou bezbariérová, je zde vyhrazené parkování, s příjmem klientů pomohou asistenti na recepcích, průběh očkování trvá cca 35–40 minut. Po celou dobu jsou klienti center pod lékařským dohledem,“ uvedla vedoucí tiskového oddělení sekretariátu hejtmana Jitka Svatošová.

Velká očkovací centra nabízená při registraci:

Očkovací centrum Jihlava, Hruškové Dvory 123
Očkovací centrum Pelhřimov, KD Máj, Třída Legií 1115
Očkovací centrum Třebíč, KD Fórum, Masarykovo nám. 1313/13
Očkovací centrum Žďár nad Sázavou, sportovní hala Bouchalky, Jungmannova 1495/8
Očkovací centrum Nemocnice Nové Město na Moravě, pavilon č. 4
Očkovací centrum Nemocnice Havlíčkův Brod, pavilon onkologie č. 12

Další očkovací centra:

Poliklinika Třešť, Palackého 1334/37
Poliklinika Telč, Masarykova 330

Tři nová očkovací centra, Velké Meziříčí, Přibyslav a Počátky, budou otevřena v průběhu dubna.