Namaluj barumku, vyhraj jízdu v závodním voze a pomoz dětem bojujícím s leukémií

Foto: Barum Czech Rally Zlín

ZLÍN – Organizátoři jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín vyhlásili výtvarnou soutěž na motivy závodu. Na deset nejúspěšnějších autorů čekají skvělé výhry. Všechny výtvory nakonec poputují do dražby, jejíž výtěžek pomůže dětem zápolícím s leukémií.

Zadání je jednoduché. Stačí vytvořit obraz, který bude mít jasnou spojitost s barumkou. „Nemusí jít jen o motivy aut, ale třeba také o ztvárnění jezdců, o zachycení atmosféry závodů nebo míst na trati,“ sdělil Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O vítězích soutěže rozhodne veřejné hlasování. První tři nejúspěšnější autoři si za odměnu budou moct užít spolujízdu v závodním voze či let vrtulníkem nad rychlostní zkouškou v rámci zážitkového programu Rally naplno! Deset nejúspěšnějších tvůrců obdrží permanentky na nadcházející ročník barumky.

Ve finále budou všechny soutěžní obrazy zapojeny do dražby. Výtěžek dostanou rodiny dětí nemocných s leukémií. Barum Czech Rally Zlín tak naváže na tradici boje proti rakovině, kterou započala v roce 2015 projektem Jedu na dřeň. Díky tomu se podařilo do Českého národního registru dárců dřeně zapsat už 3 310 potenciálních dárců kostní dřeně z řad fanoušků motorsportu.

Obrazy mohou fanoušci zasílat do 26. dubna. Podrobná pravidla naleznete na webových stránkách Barum Czech Rally Zlín.