Přechod na letní čas se dotkne několika nočních spojů MHD ve Zlíně a Otrokovicích

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – S mírným zpožděním tří nočních spojů musí počítat cestující vozy Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice. Stane se tak kvůli přechodu ze zimního na letní čas. Dnes na to upozornil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

V neděli 28. března se ve 2 hodiny ráno posunou ručičky o 60 minut dopředu, tedy na 3 hodiny. „Palubní počítače ve vozidlech MHD se při změně času přestaví automaticky. Čas se přepne také na označovačích jízdenek, na LCD obrazovkách ve vozidlech a na elektronických informačních panelech jízdních řádů na zastávkách,“ sdělil Cekota.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Časový posun se dotkne tří nočních spojů. Linka 8, která má pravidelný odjezd ze zastávky Jižní Svahy-Kocanda ve 2.58, vyjede ve 3.00, a bude tak na trase 2 minuty opožděna. Spoj linky 70, který má pravidelný odjezd ze zastávky Otrokovice-Štěrkoviště ve 2.54, vyjede v neděli 28. března také až ve 3.00 letního času, čímž vznikne šestiminutové zpoždění. Spoj trolejbusové linky 2 ve 2.51 od Baťovy nemocnice odjede až ve 3.00 a bude na své trase opožděn o devět minut.