Regenerace sídliště Křižná jde do finále

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Odstartovala poslední etapa regenerace sídliště Křižná. Hotovo by mělo být nejpozději na konci srpna. Předpokládané náklady ve výši 25 milionů se podařilo snížit pouze na 15 milionů.

Město již od roku 2010 úspěšně regeneruje svá sídliště. Takto zrekonstruovaná již byla Vyhlídka, Pod Oborou a Štěpánov. Nyní přišla řada na poslední etapu Křižné. „Šestou etapou regenerace panelového sídliště Křižná završíme opravy všech velký sídlišť v našem městě. V tomto případě jsme původně počítali s projektovanými náklady 25,5 milionu korun, avšak soutěží se nám je podařilo výrazně snížit, a to na bezmála 15 milionů,“ řekl starosta Robert Stržínek. Valašské Meziříčí má také podanou dotaci a pokud vyjde, přijde si na 6 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Práce probíhají v lokalitě ulic Křižná, Seifertova a Bratří Čapků. Budou opraveny stávající chodníky, silnice a parkoviště, vznikne nové dětské hřiště, stanoviště na polopodzemní kontejnery, proběhne výměna a doplnění městského mobiliáře a osvětlení. Obyvatelé se můžou těšit také na šest nových listnatých stromů a květinové záhony. Práce by měly být dokončeny 31. srpna tohoto roku.

Po úspěšném dokončení bude čekat na svou regeneraci už jen sídliště v místní části Podlesí. Je to nejmenší sídliště ve Valašském Meziříčí, ale ani tam obyvatelé nebudou ochuzeni o novinky. Ke stavebním pracím by mohlo dojít v letech 2022-2023. Po jejich dokončení si tak město může napsat splněno ke všem regeneracím svých sídlišť.