Testovat na covid se budou i kněží v kostelech

Kostel je pro věřící symbolem jistoty

OLOMOUCKÝ KRAJ –  Blíží se pro křesťany nejvýznamnější svátky v roce. O Velikonocích se spousta lidí chystá do kostela, omezením navzdory. Pro klid věřících i duchovních se budou kněží testovat.

Umožnit lidem, aby se o Velikonocích zúčastnili bohoslužby bez strachu z koronaviru, chtějí lidé z Cesty 121. „Rozvážíme do farností léky, vitamíny, roušky nebo respirátory. Teď se snažíme rozvést celkem šest tisíc testů a chceme to stihnout do Velikonoc, aby se nikdo nemusel bát jít do kostela,“ sdělil předseda sdružení Cesta 121, Antonín Randa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Největší nápor věřících na duchovní stánky bývá v takzvaném svatém týdnu, od Květné neděle do vzkříšení. Květná neděle letos připadá na 28. března.

„Jsme za tuto podporu z Cesty 121 nesmírně rádi,“ říká olomoucký pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík: „epidemie koronaviru je tu s námi už více než rok: změnila život rodinám, farnostem i kněžím, znemožňuje lidem se setkávat, pro mnohé to znamená velké omezení, protože kostel je pro ně místem jistoty i obnovy sil a nemají do něj obvyklý přístup. Poskytnutá pomoc z Cesty 121 umožňuje kněžím ve farnostech lépe pokračovat ve svém poslání a službě, aniž by sebe i své farníky vystavovali zbytečnému riziku. Za tyto prostředky jsme my i naši kněží vděčni.“