VIDEO: Divoká honička v ulicích Smíchova. Uprchlík toho měl na svědomí hodně

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Autohlídka strážníků se vydala za vozidlem, jehož řidič spáchal dopravní přestupek. Vyvinula se z toho divoká honička, která skončila až v Kartouzské ulici, kde řidič zastavil a začal utíkat pryč.

V Plzeňské ulici udělal řidič červeného auta dopravní přestupek, projel zákazem, a to před očima strážníků,“ informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Pokud by tento řidič přestupek nespáchal, pravděpodobně by dál v klidu brázdil ulice Prahy. Hlídka se za ním vydala a s rozsvícenými varovnými signály se ho pokusila zastavit, aby přestupek mohl být vyřešen. Řidič však zastavit nehodlal a tak se rozeběhla divoká honička ulicemi pražského Smíchova.

Ujíždějící řidič pochopitelně porušil další dopravní předpisy a tak se mu to střádalo. Do pronásledování se zapojila další hlídka strážníků a operátor u kamer jim pomáhal na dálku, když monitoroval pohyb uprchlíka. „V Kartouzské ulici pak zničehonic řidič prudce zabrzdil, vyskočil z auta a dal se na útěk,“ doplnila mluvčí. Ve vozidle muž zanechal spolujezdkyni. K zastavení uprchlíka pomohla až hrozba namířenou zbraní. Nakonec řidič dostal i pouta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Osmadvacetiletý muž strážníkům řekl, že je v pátrání policie, protože nenastoupil do výkonu trestu,“ upřesnila mluvčí. Provedená lustrace tuto informaci potvrdila. To však nebyl jediný prohřešek. Muž má rovněž blokovaný řidičský průkaz. A tak si hříšníka převzala k dalším úkonům státní policie a jeho přestupky se bude zabývat příslušný správní orgán. „O vozidlo se postarala spolujezdkyně,“ uzavřela mluvčí.