Viry a bakterie nebudou mít 120 dní šanci. Koukněte na seznam dezinfikovaných dětských hřišť!

PLZEŇ – Nedávno jsme psali o plošné dezinfekci veřejného prostoru území třetího plzeňského obvodu (zde). Za ním nezaostávají ani na čtyřce, kde tento týden zahájili i čištění a dezinfekci dětských hřišť.

Ta navíc dostávají speciální dlouhodobou ochranu před viry a bakteriemi. Všechny herní prvky jsou nejprve vyčištěny suchou párou. Navíc pak dostávají nano-polymerovou antivirovou a antibakteriální ochranu, která je nanášena dvousložkově. Ochrana podle dodavatele technologie vydrží 120 dnů – po tuto dobu je voděodolná a otěruvzdorná. Jmenovitě se jedná o prostředek Impaguard GCA antivir s atesty Státního zdravotního ústavu ČR na antibakteriální a antivirovou účinnost a s potravinářským atestem dle EU normy NRL.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Městský obvod Plzeň 4 tak doplnil činnost místních dobrovolných hasičů, kteří už třetím týdnem dezinfikují mobiliář na nejfrekventovanějších místech obvodu. „Dětská hřiště dnes patří mezi jedny z mála míst, kde si děti mohou zpestřit den. S městem jsme se proto dohodli na tom, že je i přes zpřísněná opatření necháme otevřená. Nezaznamenali jsme, že by na hřištích docházelo k porušování vládních nařízení. Všem rodičům a dětem za jejich příkladné chování děkujeme a věříme, že je vyčištěná a vydezinfikovaná hřiště potěší,“ říká místostarostka obvodu Lenka Kočová.

Celkem bude takto vyčištěno a vydezinfikováno 35 dětských hřišť po celém území čtvrtého plzeňského obvodu. „Lidé je poznají díky samolepce s nápisem vydezinfikováno. Mezi první z nich patří například dětské hřiště v parku V Homolkách. Zároveň s dezinfekcí dětských hřišť probíhá dezinfekce mobiliáře, kterou provádí naši dobrovolní hasiči. Jejich dobrovolné, avšak zásadní pomoci při boji s pandemií si velmi vážíme,“ uvádí starosta obvodu Tomáš Soukup.

Dobrovolní hasiči odstartovali dezinfekci veřejných míst už 6. března. Do akce jsou zapojeny všechny jednotky, od té doubravecké až po hasiče z Červeného Hrádku, Bukovce a Újezda.

Seznam hřišť k dezinfekci

Těšínská 3
Těšínská 6
Partyzánská 20
Staniční 61
Ke kukačce 1-3
Ke Kukačce 21
Na Dlouhých 27-29
Masarykova 11
Masarykova 29
Mohylová 101
Pod Lesem 9
Ke Sv. Jiří 21
Pod Vrchem 43
Nad Dalmatinkou 6
Chlumek
Bukovec Klidná ul.
Újezd, Staroveská 7
Lobezská louka, vodní prvky + maják
Lobezský park
Rodinná 1-3
Dlouhá 28
 Pod Vrchem 75
Těšínská 10-12
park V Homolkách
Smrková 10
Smrková 30
Družby 13
Pod Chlumem 10
Zábělská 29
Kolmá 3
Červený Hrádek
Levandulová 64
Hrádecká 7
Partyzánská 44-46
Habrmanův park

Zdroj: Městský obvod Plzeň 4