Zápisy do prvních tříd proběhnou v Bohumíně online

Foto: Město Bohumín

BOHUMÍN – Přes nastalé komplikace s koronavirem se základní školy v Bohumíně připravují na zápis prvňáčků. Ten proběhne bez dětí a navíc online. Čeho se ale město a jeho školy nevzdaly, jsou pořádané přípravné kurzy, prohlídky školních budov a konzultace pro rodiče.

Také přípravné kurzy, exkurze v budovách a konzultace probíhají ve virtuálním prostředí. „Zápisy do prvních tříd našich základních škol proběhnou na základě metodického doporučení Ministerstva školství online formou v termínu od sedmého do šestnáctého dubna,“ potvrdila vedoucí odboru školství bohumínské radnice, Pavla Skokanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do prvních tříd by se letos v Bohumíně mělo zapsat zhruba dvě stě dětí, počítá se i s naplněním přípravné třídy, kam nzní dochází patnáct dětí s odkladem povinné školní docházky. Ta funguje pod hlavičkou Benešovy základní školy a zápis do ní je naplánován na 13. května.

Odbor školství bohumínské radnice upozorňuje rodiče budoucích prvňáčků, aby sledovali webové stránky jednotlivých základních škol, kde najdou všechny potřebné informace. „Řada našich škol navíc připravila i doprovodné programy ve virtuálním prostředí, aby se rodiče mohli seznámit s prostředím, výukovými metodami a nabídkou doplňkových programů. I to hraje při výběru školy svou roli,“ připomněla ještě Skokanová.