Zmatený senior ujížděl před policií. Jízdu ukončil zastavovací pás

Zmatený senior na Českokrumlovsku ujížděl před policií (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Policisté na Českokrumlovsku v pondělí v noci řešili nebezpečnou jízdu seniora cizí státní příslušnosti nedaleko Kaplice. Toho zastavila policejní hlídka, ale muž na výzvu k předložení dokladů nereagoval a začal ujíždět. Jeho jízda skončila až v Českém Krumlově, a to pomocí zastavovacího pásu.

V pondělí 22. března v půl jedenácté večer zastavila hlídka kaplických policistů řidiče osobního vozidla tovární značky Mercedes A 170. Jeho řidič doslovně kličkoval po silnici ve směru od Kaplice na Hubenov.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na výzvu k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla muž nikterak nereagoval, německy uvedl, že musí jet pryč a začal z místa kontroly odjíždět. Hlídka jej začala pronásledovat, za použití světelných a zvukových znamení upozorňovat, aby zastavil, ale tyto výzvy nerespektoval a pokračoval v jízdě k železničnímu přejezdu Kaplice – Nádraží. Zde svou jízdu změnil vpravo na Mirkovice a pokračoval na Český Krumlov,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Policisté nejprve vystavěli policejní zátaras u obce Mirkovice, ale řidič jím bez úhony projel a pokračoval na Český Krumlov. Proto hlídka policie řidiče předjela a před městem rozvinula zastavovací pás, který propíchnul všechny pneumatiky. „To jízdu muže zpomalilo, a proto ho kapličtí policisté za pomocí ochranného rámu na přední části služebního vozidla vytlačili do travnatého pásu před křižovatkou u českokrumlovské nemocnice,“ doplnil Bajcura.

Řidiče policisté zajistili, ověřili jeho totožnost a převezli na služebnu v městě nad řekou Vltavou. Šetřením zjistili, že šestasedmdesátiletý muž byl zcela zmatený místem a časem, domníval se, že je v Německu, proto ho předali do péče zdravotníků místní nemocnice. Test na alkohol i návykové látky byl s negativním výsledkem.

Policisté nechali vozidlo odtáhnout na parkoviště Územního odboru Český Krumlov a budou dále prověřovat okolnosti mužova chování. Při policejním manévru nedošlo k žádné újmě na zdraví, pouze k hmotné škodě na pneumatikách Mercedesu. „Věc je řešena pro podezření ze spáchání přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu a přestupek proti veřejnému pořádku,“ sdělil policejní mluvčí.