Domažličtí policisté zastavili řidiče. Ten byl zfetovaný

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

DOMAŽLICKO – Dalšího hříšníka za volantem se podařilo odhalit policejní hlídce, která dne 23. března v dopoledních hodinách prováděla výkon služby v obci Semošice.

Krátce před polednem zastavila a kontrolovala řidiče osobního automobilu tovární značky Citroen. Policisté jednatřicetiletého muže vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem však ukázalo negativní výsledek. Pozitivní však byl test na drogy, a to konkrétně na marihuanu a pervitin.

Navíc policisté zjistili, že auto řidiče nesplňuje technické podmínky. Ve stírané ploše čelního skla měl prasklinu delší než 20 milimetrů. „Policisté řidiče zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Případ dopravní policisté evidují jako trestný čin. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a dále se případem zabývají,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.