Krytý bazén ve Strakonicích čeká oprava střechy. Stávající je v kritickém stavu

Plavecký bazén Strakonice (zdroj strakonice.eu)

STRAKONICE – Strakonice opraví střechu plaveckého bazénu, která je v havarijním stavu. Na základě preventivních prohlídek jednotlivých sportovišť bylo zjištěno porušení střešního pláště. Aby se předešlo dalšímu poškození střešních konstrukcí, bude zahájena celková oprava.

Jak uvedla tisková mluvčí města Markéta Bučoková, opravou střechy projde bazénová hala během letošní letní sezóny. Vybrána byla již i firma, která rekonstrukci provede, a to za cenu 18 047 046 korun včetně DPH. Termín předání a převzetí staveniště je do 17. května 2021, termín pro dokončení je do 15. září 2021.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Objekt vznikl v první polovině sedmdesátých let minulého století a od svého vzniku neprošel celkovou rekonstrukcí. Prováděny byly pouze dílčí opravy. „V roce 2002 byl objekt zateplen a úpravou prošly nosné ocelové konstrukce zastřešení bazénové haly. Letošní oprava v sobě zahrnuje výměnu střešního pláště bazénové haly. V rámci demontáže samotného střešního pláště budou odstraněna veškerá technická zařízení, jako jsou datové kabely, kamery, metropolitní sítě, stávající vzduchotechnické potrubí, podhledy a světla,“ upřesnila Bučoková.

Nově budou také zatepleny obvodové stěny, provedena bude statická úprava vazníků, doplněna nová ztužidla, osazeny nové bleskosvody. Veškeré demontované části budou opětovně v novém provedení instalovány. „Po ukončení prací je dle smlouvy povinností dodavatelské firmy výmalba vnitřního prostoru, úklid a úprava venkovní travnaté plochy,“ doplnila tisková mluvčí města.