Lidé zasypali zlínskou zoo neskutečným projevem podpory. Server opakovaně kolaboval

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Obrovská vlna solidarity se vzedmula po oznámení kritické finanční situace ve zlínské zoo. Během tří týdnů fanoušci přispěli 8 miliony. To je dvojnásobek toho, co zahradě přislíbil stát.

Ještě donedávna vypadala situace v zoo beznadějně. Dlouhá doba uzavření ji finančně vyčerpala, na rozdíl od jiných navíc neměla nárok na žádnou finanční kompenzaci od státu. Peníze měla už jen do konce dubna, posléze by musela přistoupit ke krizovým opatřením.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stav ve zlínské zoo nenechal její fanoušky chladnými. Okamžitě ji zasypali peněžními příspěvky, a jak objednávek přibývalo, servery přestaly stíhat. Opakovaně se tak stalo i přes dvojnásobné navýšení kapacity. A výsledek? Neuvěřitelných 8 milionů za tři březnové týdny!

Zoo získala další dva měsíce provozu

Ve středu se zoo dočkala dalších dobrých zpráv. „Po dnešním on-line jednání s premiérem Babišem přijde finanční pomoc od státu. Ministerstvo životního prostředí rozdělí mezi 29 českých zoo částku 80 milionů korun jako příspěvek na krmení chovaných zvířat. Pro Zoo Zlín to znamená sumu ve výši 4 milionů korun,“ oznámila zoo na webu.

Díky finanční injekci a především masivním příspěvkům veřejnosti se zlínská zoo může vrátit na jeden až dva měsíce do provozu bez omezení. Přízeň fanoušků navíc neustává. „Chtěl bych všem našim příznivcům velmi poděkovat, hluboce si jejich podpory vážíme. I nadále budeme usilovat, aby zoologické zahrady byly zařazeny do kompenzačních programů, například Covid 2021. Náš další velký cíl je včasné otevření venkovních areálů se všemi pravidly platnými pro pobyt ve veřejných prostranstvích, jak například již od února funguje Zoo Vídeň,“ sdělil ředitel Zoo Zlín Roman Horský.