Město vybuduje na Jihlavské nové parkoviště

Zdroj: město Brno

BRNO – Město Brno vybuduje naproti krematoria na ulici Jihlavská nové parkoviště. Reaguje tak na podněty samotných občanů i Správy hřbitovů města Brna.

„V současné době nabízí krematorium na ulici Jihlavská parkování přímo v areálu před budovou. Kapacity však mnohdy nestačí a lidé odstavují svá auta na nezpevněné ploše naproti vjezdu do areálu. Rádi bychom zvýšili pohodlí návštěvníků,“ upřesňuje primátorka Markéta Vaňková. Nově tak vznikne 80 parkovacích míst se 4 vyhrazenými pro ZTP. Díky dlažbě s obrubníky se bude lépe vsakovat dešťová voda, z důvodu velkého převýšení zde bude vybudována opěrná zeď v délce 175 a výšce 6 metrů. Nezapomene se také na zeleň.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Součástí stavby bude také silnice vedoucí k tramvajové trati. Komunikace v délce 50 metrů bude asfaltová a odvodněna do přilehlé zeleně. Celková částka za stavební práce se odhaduje na 42 milionů korun a začít by se mohlo v roce 2023.