Muž cestoval s malým dítětem, když zkolaboval na chodníku

Ilustrační foto

BRNO – Ve středu odpoledne osmapadesátiletý muž zkolaboval na chodníku na přestupním uzlu na Staré osadě. Díky rychlému zásahu hlídky se nic vážnějšího nestalo a dotyčný se nyní léčí v nemocnici.

Hlídka kontrolující Starou osadu si najednou všimla muže, který bez varování upadl na chodník poblíž zastávky. Přispěchala proto k němu, aby mu poskytla první pomoc. „Muž byl při vědomí, reagoval a hlídce řekl, že se mu zamotala hlava,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Svým pádem si způsobil krvácející ránu na obličeji, proto mu kolemjdoucí mezitím přivolali záchrannou službu, což hlídce potvrdilo i operační středisko městské policie. Jelikož zraněný cestoval s malým dítětem, hlídka kontaktovala jeho matku, která si ho přijela vyzvednout. Zdravotníci pak muže ošetřili a sanitkou převezli do bohunické nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jednalo se již o třetí případ, který strážníci museli na Staré osadě řešit. V sobotu tam dopadli dva výtržníky, kteří zkopali dvojici sedící na lavičce v parku, v pondělí večer zase poskytovali první pomoc muži, který zkolaboval přímo na nástupišti.