Nepotřebný majetek bude město prodávat v elektronické aukci

Ilustrační foto

BRNO – Zastaralá obálková metoda, kterou dosud Brno využívalo pro prodej nepotřebného majetku, se od dubna promění v elektronické aukce. Radní schválili rámcovou službu s firmou, která bude realizaci aukcí zatím zajišťovat.

„My jsme pro letošní rok sáhli jednak k úsporným opatřením a jednak chceme odprodat nepotřebný majetek a tím do rozpočtu přivést 850 milionů korun, tak abychom mohli pokračovat v naplánovaných investicích. Věříme, že nový způsob odprodeje formou elektronické aukce osloví širší skupinu potenciálních kupců a po nutném náročném nastavení procesů bude i administrativně jednodušší a efektivnější,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Dosud prodej probíhal takzvanou obálkovou metodou, elektronická cesta je důležitým krokem k modernizaci, prodej nejvyšší nabídce navíc zaručuje vymizení korupce a klientelismu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Než bude ve výběrovém řízení zvolena firma, která se bude o aukce starat, nadvládu převezme společnost Neutrics. Nabídky se začnou objevovat na portálu od poloviny dubna, a to neomezenému počtu zájemců. Dobrou zprávou je, že v elektronických aukcích je většinou vysoutěžena větší cena než ta odhadní, proto město doufá, že to bude znamenat vyšší výnosy do kasy.